Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

alarm włącza się w czasie jazdy [O1]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • alarm włącza się w czasie jazdy [O1]

    Ja mam w formie elektronicznej instrukcję i u mnie jest na stronie 23 informacja na temat przepalonej żarówki. Niestety nie jest napisane gdzie jest ta kontrolka. Ponoć pojawia się również info na głównym wyświetlaczu o wymianie żarówki.
    Cóż, trza czekać aż jakaś się przepali i będziemy wiedzieli
    Pozdrawiam.
    Leon 1.6 16V 105 KM

  • #2
    alarm włącza się w czasie jazdy [O1]

    Jutro jadę do mechanika ale wrzucę na forum, ciekawy jestem czy ktoś miał podobne problemy.
    Wóz jest wyposażony w zabezpieczenie odcinające dopływ paliwa, które po każdym odpaleniu silnika trzeba ręcznie wyłączyć.
    Jeśli się tego nie zrobi, pali się dioda na desce, potem uruchamiają się światła awaryjne, potem silnik gaśnie.
    Otóż w czasie jazdy zapala mi się od czasu do czasu ta dioda, a gdy nie zauważę, także światła awaryjne, To juz zawsze ogarniam i wyłączam ustrojstwo.

    Inne objawy:
    1. ni z tego ni z owego lampka która ma się zapalać przy otwarciu drzwi, zapala się i gaśnie w czasie jazdy (a najczęściej trzeba ją ręcznie wyłączyć).
    2. przy blokowaniu drzwi przyciskiem na panelu zamka centralnego jedno z tylnych zamyka się, a potem blokada odskakuje i trzeba ręcznie wcisnąć dynks którym się je blokuje.
    Czasem bywa tak, że gdy to zrobię, zapala się owa nieszczęsna lampka.
    3. radio powinno gasnąc po zgaszeniu silnika, a nie gaśnie.

    W ogóle wszystkie objawy są ze sobą skorelowane i występują w różnych kombinacjach i to też nie podczas każdej jazdy.

    Jak myślicie co tam się dzieje? Czy ktoś miał już podobne problemy?
    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

    Komentarz


    • #3
      większość miała takie problemy

      hasła : mikrostyk ,
      zimne luty na płytce zamka , popękana wiązka w drzwiach

      masz włączony w alarmie antynapad, po kazdym otwarciu drzwi chce zeby go odblokowac, jak wariuje mikrostyk , ta auto mysli ze otwierasz drzwi
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        3 zamki się spaprały. do wymiany (600 zł nówka sztuka) albo poodłączanie ustrojstwa. wybrałem opcję nr 2 i tyle sobie naprztykałem pilocikiem na parkingu
        jutro będę znał szczegóły to się popytam co dokładnie i dam znać na forumie.
        jakby ktoś polecił jakiś szrocik gdzie by owe zamki kupić lub elektryka MacGyvera w mojej okolicy coby owe mikrostyki (czy co tam jest) połatał, byłoby fajnie :-)

        edit: antynapad wyłączony i wszystko wróciło do normy.
        Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X